Korps Rijdende Artillerie

Korps Rijdende Artillerie

De Gele Rijders, nieuws, media, archief

Commandanten

Commandanten der Rijdende Artillerie

Majoor L.H.L. van Reenen 08-02-1794 – 06-1795
Kapitein H.F. Cordes 06-1795 – 02-04-1802
Luitenant-kolonel N.F. d’Anguerand 02-04-1802 – 15-06-1806
Luitenant-kolonel D.E. Bode 11-09-1806 – 08-08-1808
Luitenant-kolonel J.W. Verkouteren 08-08-1808 – 02-01-1811
Kolonel H.R. Trip 22-01-1814 – 08-08-1818
Kolonel F.C. List 08-08-1818 – 23-12-1829
Kolonel P.R. Falter 23-12-1829 – 01-01-1841
Luitenant-kolonel F.A.E. Meyl 09-01-1841 – 22-03-1841
Luitenant-kolonel P.W. Kuypers 22-03-1841 – 30-10-1843
Luitenant-kolonel L.C.G. Delecourt 07-11-1843 – 10-09-1852
Kolonel Jhr. C.D.P. Singendonck 12-09-1852 – 24-04-1855
Kolonel P.A.C. van Wickevoort Crommelin 24-04-1855 – 08-10-1864
Kolonel Jhr. L.J. Tindal 08-10-1864 – 22-04-1868
Kolonel J. Woortman Spandaw 22-04-1868 – 24-03-1869
Kolonel F.C.H. baron van Tuyll van Serooskerken 24-03-1869 – 22-02-1872
Kolonel W. de Villeneuve 22-02-1872 – 11-04-1876
Kolonel F.F. Steenberghe 11-04-1876 – 04-09-1879
Luitenant-kolonel J.J.C. baron Taets van Amerongen 04-09-1879 – 25-03-1881
Luitenant-kolonel Jhr. W.F.G.A. von Pestel 25-03-1881 – 24-03-1887
Luitenant-kolonel Jhr. V.A. de Pesters 24-03-1887 – 08-04-1893
Luitenant-kolonel C. de Wit 08-04-1893 – 13-11-1900
Luitenant-kolonel F. van Hasselt 13-11-1900 – 20-10-1903
Luitenant-kolonel J.D. Wagner 20-10-1903 – 25-04-1905
Luitenant-kolonel N. Bosboom 25-04-1905 – 09-03-1910
Luitenant-kolonel C.J. Pické 09-03-1910 – 31-03-1913
Luitenant-kolonel Ch.E. Baud 01-04-1913 – 31-03-1918
Luitenant-kolonel C.W. baron van Boetzelaer 01-04-1918 – 31-07-1920
Majoor C.W.A. baron van Haersolte van den Doorn 31-07-1920 – 31-07-1922
Luitenant-kolonel H.G. Rambonnet 31-07-1922 – 02-05-1928
Luitenant-kolonel R.H.A. van den Wall Bake 02-05-1928 – 30-10-1934
Luitenant-kolonel R.P.J. van den Berg van Saparoea 01-11-1934 – 30-04-1938
Luitenant-kolonel E.Ch. de Haan 01-05-1938 – 15-07-1940
  
Luitenant-kolonel J.H. Gunning 14-01-1963 – 13-04-1965
Luitenant-kolonel N.J.J. Greter 13-04-1965 – 01-04-1968
Luitenant-kolonel C.J. Feenstra Kuiper 01-04-1968 – 01-09-1969
Luitenant-kolonel G.M.J. Brackel 01-09-1969 – 07-09-1971
Luitenant-kolonel J.A. baron de Smeth 07-09-1971 – 02-04-1974  
Luitenant-kolonel W.J. Loos 02-04-1974 – 07-05-1975  
Luitenant-kolonel D. Meijer 07-05-1975 – 25-02-1977
Luitenant-kolonel R.W. Hoksbergen 25-02-1977 – 23-10-1978
Luitenant-kolonel H.A. Couzy 23-10-1978 – 30-06-1980
Luitenant-kolonel P.H.M. Messerschmidt 30-06-1980 – 02-04-1982
Luitenant-kolonel J.M. Venneman 02-04-1982 – 11-05-1984
Luitenant-kolonel E.J. Oldenziel 11-05-1984 – 14-11-1986
Luitenant-kolonel J.H. den Hertog 14-11-1986 – 28-09-1989
Luitenant-kolonel J.C.F. Schumacher 28-09-1989 – 03-04-1992
Luitenant-kolonel H. Sonneveld 03-04-1992 – 08-04-1994  
Luitenant-kolonel P. Fröling 08-04-1994 – 01-03-1996
Luitenant-kolonel F. Slezak 01-03-1996 – 06-03-1998
Luitenant-kolonel A.J.H. van Loon 06-03-1998 – 02-03-2000
Luitenant-kolonel J.J.G. Covers 02-03-2000 – 25-09-2001
Luitenant-kolonel J.G.M. Hoppenreijs 25-09-2001 – 08-07-2004
Luitenant-kolonel E.A. de Landmeter 08-07-2004 – 27-06-2007
Luitenant-kolonel A.J.H. Bouwmeester 27-06-2007 – 29-06-2010
Luitenant-kolonel P.G.F. Hoefsloot 29-06-2010 – 25-01-2013
Luitenant-kolonel M.W.A.M. Roelen 25-01-2013 – 10-10-2014
Luitenant-kolonel M.R.C. van Ockenburg 10-10-2014 – 16-06-2016
Luitenant-kolonel R. Sijbrandi 16-06-2016 – heden

 : later benoemd tot Kolonel van het Korps